WebSupport

Tento článok je písaný ako poďakovanie za pomoc s hostingom našej stránky. U predchádzajúceho dodávateľa riešenia hostingu a prevádzky stránky sme neboli veľmi spokojní. Stránka bežala na redakčnom systéme, ktorý nedovoľoval okrem pridávania obrázkov či videí takmer nič. S malou znalosťou html jazyka sme si mohli tak maximálne zmeniť pozadie stránky. No ako doba pokročila a stránka začala generovať aj slušný traffic odvodený od zvýšenej navštevovanosti, boli sme prinútený zo strany poskytovateľa prejsť na vyšší plán, ktorý pokrýval viac priestoru pre hosting a vyššie kvóty na celkový traffic. Bohužiaľ tento plán vzhľadom na poskytované služby vôbec nereflektoval s cenami iných poskytovateľov. Tiež preto, že náš projekt je neziskový, museli sme oslovovať našich návštevníkov a prosiť ich o finančné dary na hosting. Za 2 GB priestoru a mesačný traffic 10GB sme platili bezmála 80€ čo nám prišlo na tieto časy až príliš. Preto padlo rozhodnutie nájsť výhodnejší hosting, ktorý podporuje WordPress a poskytuje dostatok diskového priestoru a pokiaľ možno aj neobmedzený traffic. Samozrejmosťou bolo takisto zníženie prevádzkových nákladov na stránku. Našťastie nebolo treba dlho hľadať. Po zadaní vyhľadávania v google a surfovaní po fórach bol víťaz jednoznačne určený : Websupport.sk .

 

 

Pre výber tohoto poskytovateľa sme sa rozhodli z viacerých dôvodov. Za prvé je to hlavne to že je to silný hráč na trhu s webhostingom nielen na slovenskom trhu. Ďalšia dôležitá vec bola preslávená podpora zo strany poskytovateľa. Nemáme príliš veľké znalosti s programovaním webstránok a preto nás potešilo, že WebSupport ponúka možnosť priamo cez administračné rozhranie jedným klikom nainštalovať komplet WordPress na stránku. Ku takmer všetkým službám majú pekne prepracovanú nápovedu na Wiki stránkach. Takto sme sa vyhli veľa otravovania s telefonátmi na podporu WebSupportu. A čo nás najviac potešilo bolo to, že Websupport poskytuje aj sponzorovaný hosting na stránkach freeweb.sk . Ponúkajú zdarma hosting pre neziskové organizácie a pre startupy. Vytušili sme príležitosť a rozhodli sme sa, že sa pokúsime o získanie sponzorovaného webhostingu, veď čo keď motyka vystrelí a získame to ? 🙂 Našťastie sa aj podarilo. Vo WebSupporte pochopili, že sa snažíme robiť niečo nielen pre seba, ale aj pre celú komunitu používateľov aplikácií na svojich telefónnych miláčikoch. Do vienka sme dostali Unlimited hosting , (viac na blogu WebSupportu) čiže takmer neobmedzené možnosti na rast našich stránok aj do budúcnosti, kedy ako dúfame bude čitateľov len pribúdať.

Našťastie migrácia pôvodnej stránky z droid.webnode.sk na www.droid.sk bola bezproblémová. Ako sme spomenuli vyššie, len pár klikov stačilo k registrácií domény a spusteniu stránky na redakčnom systéme WordPress (samozrejme v slovenčine). Už pár dní ideme naplno a môžeme si užívať výhod rýchlej a stabilnej stránky podporujúcej nespočet vylepšení, modulov, či pluginov najmä vďaka tomuto poskytovateľovi, ktorý nám dal šancu nech sa ukážeme a nech prinášame hodnotný obsah do vôd Slovenského internetu.

 

Preto chceme za celý tím portálu DroiD.sk vysloviť veľkú vďaku za pomoc spoločnosti WebSupport