O nás

Neziskový projekt DroiD bol založený v roku 2010 na podporu rozrastajúcej sa Android komunity s cieľom priblížiť túto na svete najrozšírenejšiu mobilnú platformu pre všetkých (aj anglicky nehovoriacich ľudí) na Slovensku.

Cieľom projektu DroiD je spolupráca s vývojármi Android aplikácií na bezplatnom preklade aplikácií do slovenčiny, ale tiež motivácia, pomoc a spolupráca s ďalšími prekladateľmi Android aplikácií s cieľom rozšíriť prekladateľskú komunitu a tak priniesť ešte väčšie množstvo preložených aplikácií. To všetko na jednom mieste, kde by si mohol užívateľ vybrať zo širokého množstva aplikácií v rodnom jazyku, t.j. v slovenčine.

Zakladateľmi projektu sú Ing. Loránt Gerencsér a Mgr. Vanda Gerencsérová. Dlhodobým a stálym členom prekladateľského Tímu DroiD je Martin Jurík. V roku 2013 sa projekt DroiD rozrástol o ďalšieho člena tímu prekladateľov a o technickú podporu v osobe Tomáša Pytlíčka.

Projekt DroiD vám tiež ponúka bezplatné uverejnenie vášho prekladu na našich stránkach. Ak ste preložili alebo plánujete preložiť Android aplikáciu, máte možnosť podeliť sa o svoj preklad prostredníctvom nášho projektu. Bližšie informácie ako sa stať prekladateľom (prípadne členom Tímu DroiD) a o možnosti uverejniť preklad získate, ak nám napíšete na info(zavináč)droid.sk

 

Kontaktné informácie:

Projekt DroiD
Ing. Loránt Gerencsér
Email: info(zavináč)droid.sk